Катар 2022
Светско првенство у фудбалу 2022. године одржава се у Катару, пратите сва дешавања са највећег фудбалског такмичења уз Спутњик спорт.
Златна богиња, пехар намењен победнику Светског првенства у фудбалу - Sputnik Србија

Мундијал 11. дан – Позната још два пара осмине финала

Француска и Аустралија завршиле су посао у групи Д, а у осмини финала придружиле су им се Аргентина и Пољска, што обећава узбудљив наставак такмичења. Иза нас је занимљива фудбалска среда на Мундијалу у Катару.
Све утакмице 11. дана Мундијала могли сте да пратите уз Спутњик.
„Дуго смо разговарали, веома дуго“ – Албанац саветује брата „Швајцарца“
Тунис - Француска, Светско првенство у Катару - Sputnik Србија, 1920, 30.11.2022
Катар 2022
Историјска освета – без награде /фото/
22:13 30.11.2022
Драгослав Степановић - Sputnik Србија, 1920, 30.11.2022
Катар 2022
Степијева контра: Знајте једну ствар – критикује се кад се побеђује, а не када се губи!
Ибраима Конате - Sputnik Србија, 1920, 30.11.2022
Катар 2022
Беште ноге одатле – стиже Конате! /фото/
22:12 30.11.2022
Поздрав са подигнута три прста  - Sputnik Србија, 1920, 30.11.2022
Катар 2022
Од Херцег Новог до Бара и Пљеваља навијају за Србију – неки знају и ко даје гол Швајцарцима
22:09 30.11.2022
90'+10' – Крај мечева у групи Ц!
Аргентина - Пољска, Светско првенство - Sputnik Србија, 1920, 30.11.2022
Катар 2022
Моћна Аргентина „побегла“ од Француске, Пољска се провукла за гол до нокаут фазе
21:57 30.11.2022
90' – Последња нада за Мексико
Готов је меч Аргентине и Пољске (2:0), сада само гол Мексику доноси нокаут фазу иако је примио гол за 1:2.
21:43 30.11.2022
80' – Стрепе Пољаци и Мексиканци
Тренутно су по свим параметрима изједначени на другом месту, да ће ако остане овако одлучивати мањи број жутих картона. Ту је Пољска у предности.
21:28 30.11.2022
68' – Гол за Аргентину!
Хулијан Алварез је стрелац. Енцо Фернандез је асистирао нападачу Манчестер ситија који је повисио резултат на 2:0.
21:25 30.11.2022
63' – Aргентина гази!
И поред вођства Гаучоси желе још један погодак како им се не би поновила Саудијска Арабија. Нападају у таласима ка голу Пољака који не могу да се саставе иако би морали да почну да нападју јер Мексико надире...
21:15 30.11.2022
53' – Мексико лако до 2:0
Головима Мартина и Чавеза, Сомбрероси стижу до два гола предности против Саудијске Арабије. Опет, не могу до другог места иако имају по четири бода, јер Пољска држи бољу гол-разлику за један погодак.
21:07 30.11.2022
46' – Гол за Аргентину!
Стрелац је Алексис Макалистер. Сјајна реакција везисте Брајтона на центаршут Молине за радост Аргентине.
20:52 30.11.2022
45' – Крај првог полувремена!
Упркос доминацији Аргентина није успела да сломи отпор Пољске. Чак 14 удараца Гаучоса и невероватних девет одбрана голмана Шченсног (и пенал) довели су до лудила Месија и компанију. Нема голова и на мечу С. Арабија - Мексико...
20:39 30.11.2022
39' – Брани Шченсни пенал Месију!
Потврдило се старо правило да пенал не треба да изводи онај над ким је направљен фаул. Шутирао је Меси у десну страну, али га је Пољак прочитао.
20:38 30.11.2022
35' – Шченсни скривио пенал!
Још једна сјајна одбрана после акције Макалистера и Хулијана Алвареза, али је потом направио пенал над Месијем који је потврђен у ВАР соби.
20:33 30.11.2022
32' – Ди Марија!
Пробао је из корнера да савлада клупског друга Шченсног. Добра одбрана голмана Пољске.
20:29 30.11.2022
28' – Акуња!
Сјајно је натрчао на лопту и распалио левицом тик поред стативе. Срећа за Пољаке.
20:21 30.11.2022
20' – Без голова!
Велика борба између Аргентине и Пољске, али без великих прилика за сада. На другој утакмици Мексико доминира против Саудијске Арабије, али је и тамо 0:0.
20:11 30.11.2022
10' – Меси!
Први покушај десном ногом је био слаб, али овај други левом после продора опаснији. Шченсни је одбранио некако, корнер за Аргентину.
20:00 30.11.2022
1' – Утакмице су почеле!