Златна богиња, пехар намењен победнику Светског првенства у фудбалу - Sputnik Србија

Мундијал 15. дан – Енглези и Французи завршили посао, имамо већ пола костура

Наставља се нокаут фаза на Светском првенству утакмицама између Француске и Пољске (3:1) и Енглеске и Сенегала (3:0). Дакле, гледали смо и данас актуелне прваке света на делу и њихов пласман у четвртфинале. Сва дешавања из Катара могли сте да пратите уживо у текстуалном преносу на Спутњику.
Већ знамо пола четвртфиналног костура!
После дуела Холандија - Аргентина који се игра у петак (9. децембра, 20 часова), јасно је да ће у другом четвртфиналу копља укрстити Француска и Енглеска у суботу (10. децембра, 20 часова). Преостала два пара четвртфинала добићемо у понедељак и уторак.
21:56 04.12.2022
Крај утакмице!
Убедљива и заслужена победа Енглеза за пласман у четвртфинале.
Енглеска - Сенегал - Sputnik Србија, 1920, 04.12.2022
Енглеска демонстрирала снагу – могу да дају гол кад хоће
21:27 04.12.2022
70' – Све је овде готово!
Чека се само крај утакмице и можда још неки погодак.
21:17 04.12.2022
57' – Гол за Енглеску!
Стрелац је Букајо Сака, а асистент Фил Фоден.
21:15 04.12.2022
56' – Кејн!
Сјајна прилика за нападача Енглеске који се распомамио од оног поготка, али му је Менди сјајно одбранио ударац. Срећа за Сенегал.
21:10 04.12.2022
52' – Кренуло је друго полувреме!
Селектор Сенегала Алију Сисе је променио чак тројицу фудбалера на паузи у покушају да преокрене резултат. Видећемо да ли ће успети...
20:57 04.12.2022
Драган Стојковић - Sputnik Србија, 1920, 04.12.2022
ФС тзв. Косова тражи од ФИФА казну за Пиксија и српске навијаче
20:50 04.12.2022
45'+2 – Гол за Енглеску!
Стрелац је Хари Кејн. Нова асистенција за магичног Белингема и овим резултатом (2:0) одлазимо на паузу. Крај је првог полувремена.
20:44 04.12.2022
41' – Кејн!
Не да му се да се упише у стрелце на Мундијалу. Сјајно му је Сака припремио прилику, али је Хари шутирао високо преко гола.
20:40 04.12.2022
39' – Гол за Енглеску!
Стрелац је Џордан Хендерсон. Сјајна асистенција Џуда Белингема и Енглези из првог шута у гол стижу до предности од 1:0.
20:33 04.12.2022
32' – Дија!
Нашао се у сјајној позицији нападач Сенегала, али мајсторска одбрана Пикфорда једном руком. Остаје нерешено без голова - 0:0.
20:25 04.12.2022
23' – Сар!
Прва велика шанса на мечу за Сенегалце, Исмаила Сар је налетео на одбитак и шутирао, али високо преко гола.
20:20 04.12.2022
20' – Без шута на гол!
Иако Енглези имају готово 70 одсто лопту у поседу ниједан шут нису упутили у ових 20 минута. Ни Сенегалци.
20:10 04.12.2022
10' – Енглези доминантнији
Али без озбиљнијих прилика на обе стране у уводних десетак минута.
20:01 04.12.2022
1' – Меч је почео!
С центра су први кренули Сенегалци.
18:51 04.12.2022
Састави тимова

ЕНГЛЕСКА (4-3-3): Пикфорд - Вокер, Стонс, Мегвајер, Шоу - Рајс, Хендерсон, Белингем - Сака, Кејн, Фоден.
СЕНЕГАЛ (4-2-3-1): Менди - Сабали, Кулибали, Дијало, Јакобс - Менди, Сис - Дијата, Ндиаје, Сар - Дија.
18:37 04.12.2022
Крај сенегалске бајке?
Време је за други меч данашњег програма осмине финала између Енглеске и Сенегала. Нема потребе говорити да су Енглези изразити фаворити на овом сусрету, а видићемо да ли је дошао крај сенегалској бајци?
17:57 04.12.2022
КРАЈ - 3:1!
Жиру, Ембапе, Француска - Пољска - Sputnik Србија, 1920, 04.12.2022
Првак света у четвртфиналу, Жиру и Ембапе за историју
99' – Левандовски погодио за 3:1
Пољска је стигла до гола са беле тачке, стрелац је Левандвоски! И то из поновљеног покушаја.
17:48 04.12.2022
90' – Нова голчина Ембапеа!
Постигао је Ембапе нови погодак и тиме ставио тачку на утакмицу - 3:0! Ово му је девети гол на 11 утакмица.