Душан прекинуо црни низ, Блеки погодио, историјска срамота Украјинаца

© AP Photo / Philipp von DitfurthДушан Влаховић
Душан Влаховић - Sputnik Србија, 1920, 16.03.2023
Српски репрезентативац Душан Влаховић прекинуо је црну серију од шест утакмица без постигнутог гола за Јувентус. Србин је био стрелац у тријумфу италијанског великана против Фрајбурга од 2:0 у реваншу осмине финала Лиге Европе.
Јуве је тако прошао у наредну рунду укупним резултатом од 3:0 у две утакмице, а Душан до првог поготка после 580 минута стигао са беле тачке у последњим тренуцима првог дела. У наставку је Федерико Кјеза другим поготком у надокнади дотукао Немце.
У осталим мечевима Лиге Европе који су одиграни раније није било изненађења. Манчестер јунајтед је победио Бетис као гост са 1:0, док је Севиља поражена у Турској од Фенербахчеа истим резултатом, али иде даље јер је у првом мечу славила са 2:0.
Историјску бламажу доживео је украјински великан Шахтјор који је поражен у реваншу од холандског Фејенорда са чак 7:1 у Ротердаму. Ово је један од најубедљивијих пораза у историји Рудара који неславно завршавају овогодишњу европску причу.
Бајер Леверкузен је победио као гост Ференцварош са 2:0, док је белгијски Ројал Унион испрашио немачки Унион Берлин са 3:0 за пласман у четвртфинале. Рома је такође прошла даље после 0:0 у реваншу код Реал Сосиједада.
У Лиги конференција, Фиорентина је убедљиво поразила турски Сивас са 4:1, а српски репрезентативац Никола Миленковић други старт у низу обележио је голом на центаршут Мандрагоре из корнера почетком другог полувремена.
Лука Јовић је читав меч одгледао са клупе за резервне играче, док Алекса Терзић због повреде није био у саставу.
И Лацио је испао из овог такмичења после пораза у реваншу од АЗ Алкмара од 2:1.