Рајаковић прекинуо црни низ – српска веза јача од „магије“

© AP Photo / Nell RedmondВасилије Мицић
Василије Мицић - Sputnik Србија, 1920, 06.04.2024
Дарко Рајаковић, српски стручњак на клупи Торонта, прекинуо је црни низ од 15 узастопних пораза у НБА лиги. Репторси су као гости победили Милвоки резултатом 117:111. Од наших кошаркаша у ноћи између петка и суботе који су били на паркету, Василије Мицић и Алексеј Покушевски пружили су одличне партије у тријумфу Шарлота над Орландом – 124:115.
Играо је и Никола Јовић, чији је Мајами славио на гостовању код Хјустона – 119:104, а млади и талентовани Србин убацио је осам поена уз шест скокова и једну асистенцију за 15 и по минута проведених на терену.
Фантастичан је био српски тандем у редовима Шарлот Хорнетса. „Стршљенови“ су славили пред својим навијачима у изузетно узбудљивом мечу, који је Василије Мицић завршио са 14 поена, имао је пет ухваћених лопти и девет асистенција за нешто мање од 35 минута на паркету.
За готово дупло мању минутажу успео је одличан посао да направи и „српски једнорог“. Поку је такође био двоцифрен, десет поена, по два скока и исто толико асистенција.
Управо је српски тандем у редовима Хорнетса извео једну од најлепших акција у мечу са Орландом. Наиме, био је то кош Покушевског на додавање Мицића који је пробио прву лидију и навукао неколико ривала на себе, да би уследила финта и пас за млађег саиграча који је остао усамљен и уследило је ефектно закуцавање Алексеја.
Шарлот је тако прекинуо низ од четири узастопна пораза и заузима 13. позицију Источне конференције.
А црни низ када се ретко ко и надао, прекинуо је једини самостални српски стручњак у НБА лиги.
Дарко Рајаковић и Торонто проживљавали су праву агонију у виду 15. узастопних пораза, од којих је последњи био од Минесоте Тимбервулс. Уследило је незгодно гостовање Јанису Адетокумбу, Лиларду и екипи, али су Репторси успели да изненаде и да славе резултатом 117:111.
До тријумфа их је водио сјајни Канађанин Берет са 26 поена, седам скокова и две асистенције.