Звезда се борила, али је пала у Кнежевини

© Фото : АБА лига/Драгана СтјепановићКошаркаши Црвене звезде у Подгорици
Кошаркаши Црвене звезде у Подгорици - Sputnik Србија, 1920, 26.10.2021
Кошаркаши Црвене звезде изгубили су у шестом колу Евролиге од екипе Монака резултатом 70:62 (21:12, 20:24, 15:17, 14:9)
У прву четвртину боље је ушла екипа Звездана Митровића, а утакмицу је фантастичном тројком отворио српски кошаркаш Данило Анђушић који је повео Монако ка вођству.
Огњен Кузмић узвратио је кошем са полудистанце, али ритам је био у рукама домаћина. Иако је Црвена звезда држала прикључак до резултата 14:10 за Монако, Митровићев тим после прве деонице имао је предност 21:12.
Динамично су оба тима ушла у другу четвртину, а Нејт Волтерс у продору је убацио лопту у кош и поентирао преко слободног бацања, чиме је Звезду убацио у ритам.
Почео је београдски тим да игра бољу одбрану у тим тренуцима.
Звезда се приближила на пет поена разлике три минута пред крај друге деонице игре, а после промашај тројки на обе стране, на паузу се отишло са резултатом 41:36.
Трећа четвртина донела је преокрет после сјајне игре Волтерса који је Звезди донео серију од 7:0.
Анђушић је био ту да изједначи за Монако, али Звзеда је поново дошла до предности. Ипак, поново су грешке коштале београдски тим.
Неколико лоше реализованих напада, изгубљене лопте и Монако је преузео игру као и на старту утакмице. На крају треће четвртине домаћи тим водио је 56:53.
Понели су слабу игру и у последњу деоницу кошаркаши Звезде. Много промашаја и лоших напада обезбедило је Монаку да сачува разлику.
Међутим, права драма уследила је у завршници.
Калинић се разиграо, кошаркаши Монака стали су у офанзиви и пет минута до краја за пола коша водила је екипа Звездана Митровића.
Ломио се резултат, али како је време истицало све је ближе победи био Монако који је на крају славио 70:62.
Најефикаснији у тиму Дејана Радоњића био је Волтерс са 18 поена, три скока и пет асистенција.
У тиму домаћих најбољи је био Алфа Дијало са 16 поена, седам скокова и две асистенције.