Роналдо отишао кући усред утакмице – шта се крије иза „среће“ славног Португалца?

© AP Photo / Jon SuperКристијано Роналдо
Кристијано Роналдо - Sputnik Србија, 1920, 01.08.2022
После пропуштених припрема са екипом, Кристијано Роналдо изашао је на терен у дресу Манчестер јунајтеда како би одиграо пријатељски меч против Рајо Ваљекана (1:1), међутим после првог полувремена се Португалац упутио кући.
Сага око трансфера Кристијана Роналда и даље траје и више чак не може ни да се наслути колико ће се још Португалац задржати у Манчестер јунајтеду.
Његово незадовољство видело се и након пропуштених припрема на првом изласку на терен када је одиграо 45 минута и упутио се кући без да сачека крај утакмице.
Ерик Тен Хаг, нови менаџер енглеског клуба, одлучио је да после 45 минута пријатељског сусрета изведе Роналда из игре, након чега се Португалац упутио у свлачионицу из које је отишао кући иако је утакмица трајала.
Навијачи нису били срећни када су Роналда угледали испред Олд Трафорда док су његови саиграчи играли, а чак су били и љути јер фудбалска легенда није желела да потпише ниједан аутограм.
Једини гол за Манчестер постигао је Амад Диало који је заменио управо Роналда и одмах у 48. минуту затресао мрежу чиме је можда стао на жуљ Португалцу који верује да је незаменљив. За Рајо Ваљекану гол је постигао Алваро Гарсија у 57. минуту.
После преговора са Челсијем, Бајерном и Атлетико Мадридом појавила се информација да би Кристијано могао да се врати у Спортинг где је и почео каријеру.
Међутим, иако се често истицало да је несрећан у Манчестеру што донекле доказује одлазак са меча, Роналдо се након што је стигао кући огласио.
„Срећан сам због повратка“, написао је Роналдо иако је деловало да срећи не може чак да се уђе ни у траг.
Александар Митровић прославља победу против Португалије у Лисабону - Sputnik Србија, 1920, 31.07.2022