Партизан за пола сата завршио посао „на крову“

© Miroslav TodorovicРикардо Гомеш, Партизан - Колубара
Рикардо Гомеш, Партизан - Колубара - Sputnik Србија, 1920, 09.10.2022
Партизан је лако изашао на крај са Вождовцем у гостима у 14. колу Суперлиге - 4:0 (3:0), где је за непуних 30 минута решио питање победника. Два гола на популарном „крову“ постигао је Рикардо Гомеш, док су се у стрелце уписали Квинси Мениг и Никола Терзић, ефектним поготком у 90. минуту.
Црно-бели су четврти на табели, имају два бода мање у односу на трећепласирани Чукарички, а пет мање од лидера Црвене Звезде која је раније данас савладала Спартак из Суботице идентичним резултатом.
Фуриозно је Партизан отворио сусрет против „змајева“, с обзиром на то да је после само девет минута игре стигао до предности преко најбољег стрелца Рикарда Гомеша.
Већ у 23. минуту на семафору је било 2:0 за госте, а поново је погодак постигао репрезентативац Зеленортских Острва. Био је то Рикардов 80. погодак у црно-белом дресу, а девети ове сезоне у Суперлиги, 15. у свим такмичењима.
До одласка на одмор погодио је још један Партизанов легионар - Квинси Мениг, који је матирао Крунића у 29. минуту.
Низале су се касније шансе испред оба бола, али су мреже неким чудом мировале више од сат времена. Ипак, да не остане 3:0, постарао се Никола Терзић, који је прелепим голом у 90. минуту поставио коначних 4:0.
Прво је "заломио" ривала, а онда левом ногом "убио паука" у голу Вождовца, тамо где се спајају пречка и статива.
На крају су изабраници Гордана Петрића, који су прошле недеље шокирали Келн у Немачкој, уписали још једну рецку у Суперлиги где заузимају четврту позицију са минус пет у односу на љутог ривала.
Партизан је стигао до осме победе у домаћем првенству и на најбољи могући начин се припремио за меч 4. кола Лига конференције који је заказан за четвртак у Хумској (18.45), када стиже Келн.
Капитен фудбалске репрезентације Србије Душан Тадић  - Sputnik Србија, 1920, 09.10.2022
Куглице су биле уз Србију, а лидер Орлова поручује: Прво Мундијал, па онда јуриш на прво место!