Лионел Меси - Sputnik Србија

Мундијал, 7. дан: Аргентина је преживела, а Француска већ отишла у нокаут фазу!

Седми дан Мундијала донео је четири спектакуларне утакмице, победу Аустралије и сузе Милоша Дегенека, први гол Роберта Левандовског на Мундијалима после 422 одиграна минута, пролаз Француске у осмину финала после две утакмице и коначну победу Аргентине на Светском првенству.
Након што су завршене све утакмице првог кола, Мундијал је постао још узбудљивији јер неке репрезентације нису имале права на кикс, у првом реду се то односило на Аргентину која је после више од сат времена лоше игре, на погон Лионела Месија, успела да савлада Мексико.
Лионел Меси - Sputnik Србија, 1920, 26.11.2022
Меси се пробудио у 64. минуту и срушио мексички зид – Енцо печатирао победу Аргентине!
Дан ће памтити Роберт Левандовски који је повео Пољску до победе над Саудијском Арабијом, а славила је и Аустралија против Туниса, што је посебно емотивно доживео бивши фудбалер Црвене звезде Милош Дегенек.
 Концерт  Рибље чорбе на стадиону Ташмајдан - Sputnik Србија, 1920, 26.11.2022
„Аустралија поста фина због Србина из Книна“ – Бора Чорба за Спутњик о победи Кенгура
Публика у Дохи, а и широм света, могла је да види колико је убојит Килијан Мбапе који је са два гола донео победу Француској над Данском и директан пласман у осмину финала после само два одиграна кола.
Француска и Данска - Sputnik Србија, 1920, 26.11.2022
Данска кажњена за промашаје – Мбапе одвео Француску у осмину финала!
Све четири утакмице могли сте да пратите уз текстуални пренос на Спутњику.
09:00 26.11.2022
Добро дошли!
Седмог дана Мундијала очекују нас четири утакмице другог кола.
/Дјук 23/
/Зељински 39, Левандовски 82/
/Мбапе 61, 86 - Кристенсен 68/
/Меси 64, Фернандес 87/
21:59 26.11.2022
90' – Крај! Победа Аргентине!
Аргентина и даље живи сан о освајању Мундијала!
21:47 26.11.2022
87' – Фернандес! Гол!
Аргентина води 2:0 спектакуларним голом Енца Фернандеса!
21:46 26.11.2022
84’ – Мексико је „утучен“
Корнер са леве стране је деловао као опасност за Аргентину, али Мексиканци нису имали идеју како да угрозе Мартинеса.
21:37 26.11.2022
77’ – Лош Алварес
Протрчао је левим боком, покушао да пронађе Месија, али је то урадио веома лоше.
21:31 26.11.2022
21:24 26.11.2022
64’ – Меси! Аргентина води!
Коначно, гол за Аргентину!
21:22 26.11.2022
60’ – Велико ништа од Аргентине!
Сат времена фудбала и и даље 0:0.
21:12 26.11.2022
52’ – Ужасно!
Лопта је отишла високо преко гола!
21:11 26.11.2022
50’ – Ево шансе!
Меси је оборен у доброј зони, следи слободан ударац!
21:10 26.11.2022
Америка и Енглеска - Sputnik Србија, 1920, 26.11.2022
Чак је и Американцима јасно, a Енглези и даље изводе представу /фото/
20:51 26.11.2022
45’ – Крај полувремена!
Очајно полувреме за Аргентину, Мексико има дисциплину и контролише ритам!
20:50 26.11.2022
45+5’ – Последња прилика!
Меси је извео корнер, али веома лоше!
20:43 26.11.2022
43’ – Жути картон!
Монтијел је шутнуо по ногама Гутијереса и добио опомену!
20:41 26.11.2022
42’ – Измена у Мексику!
Гуардадо иде напоље, изгледа да је повређен, а у игри је Гутијерес!
20:34 26.11.2022
34’ – Меси преамбициозан
Искоса са десне стране Меси је гађао директно у гол, али је Очоа био бриљантан.
20:33 26.11.2022
Душан Влаховић - Sputnik Србија, 1920, 26.11.2022
Нема краја црвеним алармима у тиму Србије
33’ – Још један оштар фаул
Вега је „поломио“ Ди Марију и Аргентина је добила слободан ударац.
20:22 26.11.2022
22’ – Картон!
Араухо је жестоко фаулирао Акуњу и добио жути картон.
20:19 26.11.2022
20’ – Аргентина се ослободила притиска
Аргентинци су преузели контролу лопте, али не могу да нападну Мексико који чека контранападе.
20:09 26.11.2022
10’ – Прва шанса за Мексико!
Центаршут са левог крила из слободног ударца је изазвао пометњу у одбрани Аргентине.