Катар 2022
Светско првенство у фудбалу 2022. године одржава се у Катару, пратите сва дешавања са највећег фудбалског такмичења уз Спутњик спорт.
Немачка и Шпанија - Sputnik Србија

Мундијал, 8. дан – Два изненађења, голеада Хрвата и реми у дербију!

Осми дан Мундијала у Катару доноси утакмице у Група Е и Ф. У првом мечу Костарика је добила Јапан, док је после тога Мароко изненадио Белгију. Хрватска је надиграла Канаду са 4:1, док је дерби вечери био резервисан за Шпанију и Немачку које су одиграле 1:1. Све сусрете сте могли да пратите уз Спутњик спорт.
Дан је отворен изненађењем јер је Костарика успела да савлада Јапан који је у првом колу шокирао Немачку.
Костарика Фулер - Sputnik Србија, 1920, 27.11.2022
Катар 2022
Костариканци се бранили, па шокирали Јапанце из јединог шута у оквир гола!
Уследио је још један шок, времешна екипа Белгије није успела да се избори са растрчаним Мароканцима који су славили са 2:0.
Белгија - Мароко - Sputnik Србија, 1920, 27.11.2022
Катар 2022
Црвени ђаволи заслужено добили по носу
Шлагер дана био је дуел Хрватске и Канаде, северноамеричка екипа је повела, али је уследио преокрет зачињен са четири гола у мрежи Милана Борјана.
Канада и Хрватска - Sputnik Србија, 1920, 27.11.2022
Катар 2022
Експресни преокрет Хрвата превелики залогај за Борјанове Канађане
А у дербију дана није било победника, Немачка и Шпанија су постигле по гол и освојиле по бод.
Немачка и Шпанија - Sputnik Србија, 1920, 27.11.2022
Катар 2022
Златне измене обележиле дерби – Немци славе реми, Шпанци испустили победу!
21:55 27.11.2022
96’ – Крај! Нерешено!
Утакмица је окончана са нерешених 1:1.
21:53 27.11.2022
95’ – Каква шанса!
Сјајан трк Санеа по левом боку, али је отишао исувише до линије и изборио је само корнер.
21:48 27.11.2022
90’ – Још шест минута!
Има времена за обе екипе!
21:47 27.11.2022
89’ – Мората опасан!
Сјајан продор и покушај шута, али и одлична реакција одбране Немачке.
21:41 27.11.2022
83’ – Гол за Немачку!
Бомба Филкрига из казненог простора, Симон није могао ништа да уради!
Нерешено је, 1:1!
21:38 27.11.2022
81’ – Ништа!
Кимих је имао добру прилику из слободног ударца са двадесетак метара, али само до живог зида.
21:37 27.11.2022
80’ – Немци срљају и траже пенал!
Низ покушаја, без реализације, а сигнализирано је и играње руком Бускетса у казненом простору, што се и догодило, али није било реакције судија.
21:31 27.11.2022
74’ – Сјајни Симон!
Мусијала је могао да бира где да пласира лопту у гол, али је на крају пуцао право у Симона!
21:30 27.11.2022
73’ – Велика прилика за Немце!
Мусијала је побио по десним боку, али је Филкруг био нешто спорији у казненом простору.
21:23 27.11.2022
65’ – Каква шанса!
Променио се однос снага, сада Шпанија вреба из контрапада, Асенсио је имао шут за гол, али је све промашио!
21:19 27.11.2022
62’ – Шпанија води!
Бриљантна акција и гол за Морату који је ушао у игру пре свега осам минута!
21:14 27.11.2022
56’ – Најбоља шанса за Немце!
Притисак са једне се пренео на другу страну, Гундоган је додао лопту Кимиху, а одличан шут је зауставио Симон!
21:11 27.11.2022
54’ – Торес иде напоље
Ништа није показао у игри, на терену је Алваро Мората.
21:09 27.11.2022
50’ – Лоше...
Раум је имао добру позицију за центаршут, али је Шпанија одлично формирала офсајд-замку па ни Мусијала није стигао до лопте.
21:08 27.11.2022
47’ – Две опасности
По једна на обе стране, Асенсио је покушао да пласира лопту у шеснаестерац Немачке, Нојер је реаговао одлично, а потом је Милер имао намеру да превари Албу у казненом простору Шпаније, али није успео у томе.
20:51 27.11.2022
45’ – Полувреме без голова!
Шпанци су нападали дуго, дуго, имали су шансе преко Олма и Тореса, али је Немачка била опаснија и то после контранапада и прекида.
У 39. минуту поништен је гол Ридигера, а велике прилике имао је Гнабри.
Упркос свему – егал без голова!
20:47 27.11.2022
45’ – Незгоде на обе стране!
У оба казнена простора су се створиле гужве за свега неколико минута, Немачка је преузела иницијативу, али је и Шпанија имала шансу.
20:40 27.11.2022
39’ – Поништен гол Немачке!