Откривено зашто су се Аргентинци ругали, а Меси доживео „помрачење“

© AP Photo / Thanassis StavrakisАргентина – Холандија
Аргентина – Холандија - Sputnik Србија, 1920, 10.12.2022
Фудбалери Аргентине после извођења пенала савладали су селекцију Холандије, али њихова прослава поводом проласка у полуфинале многима се није допала јер су се ругали пораженом тиму. Међутим, позадину ружне сцене објаснио је Николас Отаменди који је открио да је један од холандских репрезентативаца провоцирао Аргентинце пред извођење пенала.
Чинило се да ће Аргентина рутински обезбедити полуфинале Мундијала све до 83. минута када су Холанђани погодили за 2:1.
Вегхорст, јунак Холандије, погодио је и 17 минута касније за изједначење на самом крају надокнаде времена. Продужеци су завршени без голова па се отишло на извођење пенала.
Аргентинци су били бољи, а потом су прославили ругајући се Холанђанима тако што су им се уносили у лице, због чега су наишли на осуду јавности.
Како свака прича има две стране, тако постоји позадина и за ружно понашање Аргентинаца коју је испричао Николас Отаменди, а која има везе и са понашањем Лионела Месија после меча.
„Славио сам им у лице јер је један холандски играч на сваки једанаестерац који смо имали долазио и говорио нешто једном од наших играча. Слика је извучена из контекста, а ми смо славили као одговор на ту провокацију“, рекао је Отаменди.
Управо је Вегхорст, који је Холандију одвео у продужетке добацивао Енцу Фернандесу након што је промашио пенал.
Холанђани су провоцирали и Лаутара Мартинеза, али им није успело јер је Аргентинац одвео „Гаучоше“ у полуфинале.
Управо ова изјава Отамендија разоткрила је и бес Лионела Месија према Вегхорсту. Славни Аргентинац после меча у току давања изјаве увредио је Вегхорста који му је пришао како би поразговарали.
Напета је била цела утакмица, судија је поделио чак 16 жутих и један црвени картон, што је рекорд на Светском првенству по броју картина, а мало је фалило и да дође до физичког обрачуна између играча.